Skip to content

HAKKIMIZDA Avukatlarımız

4b2c49ca-94e1-484e-9a35-9622b41d551f
2e8aaf39-d1c7-4140-837a-27e30afd0627

Av. Feridun ÇAKIR

        Hukuk büromuzun kurucusu olan ve ismini veren Av. Feridun Çakır, Ülkemizin değişik yerlerinde 25 sene Hakimlik mesleğini icra ettikten sonra Avukatlık mesleğine dönüş yapmıştır. Sırasıyla; Şirvan/Siirt, Dereli/Giresun, Çay/Afyon, Fethiye ve Ankara Batı Adliyelerinde Hakim olarak çalışmıştır. Son görev yeri olan Ankara Batı Adliyesi’nde, 2005 ile 2019 yılları arasında 14 yıl görev yapmıştır. Bu süreçte, Asliye Ticaret Mahkemesi’nde üye ve başkan olarak görev almıştır. Uzun süre görev yaptığı Ticaret Mahkemesi’ndeki tecrübelerini Avukatlık mesleğinde değerlendirmek için yola çıkmıştır. Feridun Çakır Hukuk Bürosu olarak, şirketlere ve bireylere geniş bir yelpazede Danışmanlık ve Avukatlık hizmetleri sunulmaktadır. Bunun yanında, uyuşmazlıkların daha kısa sürede neticelenmesine yardımcı olabilmek için, tahkim gibi alternatif uyuşmazlık çözüm yolunda da hizmet vererek, müvekkil için en avantajlı sonucu elde edilmeye çalışılmaktadır. Büromuz; Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku’nun kapsamı içerisindeki konular ağırlıklı olarak çözüm odaklı hizmet vermektedir. Bu kapsamda; danışmanlık, avukatlık, tahkim ve mütalaa hizmetleri sunulmaktadır.

Av. Ayşe AÇIKGÖZ

     Avukat Ayşe Açıkgöz, Bursa’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini sırasıyla Sinop/Boyabat, Şırnak ve İstanbul’da tamamlamıştır. Gebze’de başlayan ve İstanbul’da devam eden lise eğitimi Diyarbakır’da son bulmuştur. Üniversite eğitimine Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlamış, “Uluslararası Hukukta Savaş Suçları” konulu tezini 2020 yılında başarıyla savunarak mezun olmuştur. Av. Ayşe AÇIKGÖZ, 2021 Kasım ayında Avukatlık Stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanmıştır. Daha önce Hukuk Müşavirliği yapmış olan Açıkgöz; ticaret hukuku, uluslararası hukuk ve sözleşmeler hukuku alanlarıyla ilgilenmektedir. Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü bünyesinde yürütülen bir yıllık eğitimin sonucunda Hukuk İngilizcesi programından sertifika almıştır. IELTS sınavından almış olduğu 7.0 puan ile ileri derecede İngilizce bildiğini belgelemiştir.
Feridun Çakır Hukuk Bürosu bünyesinde çözüm odaklı ve müvekkil memnuniyetine dayanan iş disiplini ile mesleki hayatına devam etmektedir.